5 Warszawa
e-tour.pl > Polska > Co można robić w czasie wolnym, będąc w Krakowie?

Co można robić w czasie wolnym, będąc w Krakowie?

4 lata ago
redakcja serwisu
340

Kraków jest miastem stale tętniącym życiem, co sprawia, że nuda w nim jest obca. Mnogość atrakcji powoduje, że do Krakowa nadciąga rzesza turystów nie tylko z Polski, ale i całego świata. Zapewnia nie tylko miejsca do zwiedzania, ale także masę rozrywki na bardzo poważanym poziomie. Często porównuje się Kraków do stolicy, niektórzy sądzą, że w mieście tym można się bawić znacznie lepiej, aniżeli czyni się to w Warszawie. Jak ciekawie spędzić czas w tym Królewskim mieście? Jak wygląda nadchodząca lista imprez w Krakowie? Pytania te zostaną uwzględnione w niniejszym artykule. Zapraszamy do odkrywania tego urokliwego miasta!

Różne formy spędzania wolnego czasu w Krakowie

Niezwykle ciekawą atrakcją w Krakowie jest rzucanie siekierami. Aktywność ta jest organizowana w klubie Badaxe. Podchodzi ona pod miano sportu, które ma bogatą historię, gdyż sięga aż czasów Wikingów, którzy traktowani są jako pionierzy tej dyscypliny. Polega ona na rzucaniu siekierą do tarczy i zdobywaniu tylu punktów, ile znajduje się na tarczy, w miejscu wbicia siekiery. Prawie jak gra w lotki, ale znacznie bardziej oldschoolowa. To nietypowy pomysł na spędzenie świetnego wieczoru w gronie znajomych. W klubie możliwa jest organizacja takich imprez jak wieczór kawalerski, panieński czy nawet event firmowy.

Kolejną propozycją na spędzenie wolnej chwili w Krakowie to wizyta w Parku Wirtualnej Rzeczywistości. To miejsce, które ma możliwość przeniesienia nas w całkiem inną rzeczywistość. To jedno najnowocześniejszych miejsc w naszym kraju. Każdy uczestnik zakłada specjalne okulary/gogle do kreowania rzeczywistości wirtualnej i wybiera interesującą go ofertę tematyczną. Tworzy to okazję do spaceru po kosmosie lub penetracji po dnie oceanu. Osobom stykającym się z tym doświadczeniem na początku poleca się Fun Experience. Idealna atrakcja dla osób, lubiących nowinki technologiczne i wirtualne rozrywki.

Świetnym pomysłem na spędzenie wieczoru ze znajomymi jest wizyta w Bumper Ball Kraków. To miejsce, w którym występuje możliwość rozegrania meczu piłki nożnej w bardzo ciekawym i utrudnionym stroju, a mianowicie w dmuchanym kombinezonie w kształcie kuli. To doskonałe doświadczenie dla osób, lubiących dobrą zabawę. Humor gwarantowany! Atrakcja ta bardzo często jest wybierana na wieczory panieńskie, kawalerskie oraz jest doskonałą formą na integrację grupy, stąd często spotkać się można z imprezami integracyjnymi dla firm.

Czas wolnyAktualna lista imprez w Krakowie

Bieżąca lista imprez w Krakowie informuje o kilku nadchodzących wydarzeniach. Mowa tutaj o Mastercard Off Camera 2020. Będzie to wydarzenie odbywające się w wirtualnym świecie na ekranie komputera, tabletu czy smartfona. Od 11 do 25 września będzie można obejrzeć wszystkie filmy konkursowe i wydarzenia towarzyszące na platformę streamingowej player.pl.

Do końca września trwać będzie festiwal sztuk wizualnych Kraków Photo Fringe 2020. Na 12 września planowana jest SuperScena Festival. W październiku mieć miejsce będzie festiwal Unsond (1-12 października 2020), Conrad Festival odbędzie się 19 października i trwać będzie do 25 października 2020.