17 Warszawa
e-tour.pl > Podróżnicze rady > Co powinna zawierać dobra polisa turystyczna?

Co powinna zawierać dobra polisa turystyczna?

3 lata ago
redakcja
497

polisa turystycznaNarciarska polisa turystyczna to ubezpieczenie, które jest niezwykle przydatne podczas zimowych wyjazdów. Z tego tekstu dowiesz się, jakie elementy powinna zawierać tego typu polisa i dlaczego warto ją wkupić.

Przygotuj się do rodzinnego wyjazdu

Jeśli planujesz wyjazd na narty z dziećmi, to całą pewnością masz kilka pytań, na które chciałbyś uzyskać odpowiedzi. Szczególnie istotne są kwestie nauki jazdy oraz tego, jakiego typu lekcje należy wykupić. Sprawdź najważniejsze informacje i zapewnij swojemu dziecku komfortowe warunki do aktywnego wypoczynku oraz nauki jazdy na nartach: https://czasdzieci.pl/ro_artykuly/id,113601f0.html

Co powinna zawierać polisa narciarska?

Koszty leczenia – wiele zagranicznych kurortów narciarskich jest położonych z dala od dużych aglomeracji miejskich i nie znajdziesz w nich publicznych placówek medycznych. Oznacza to, że opieka lekarska jest realizowana wyłącznie przez prywatne ośrodki zdrowia, a ceny w tego typu klinikach mogą być dla Polaków zatrważające. Posiadając polisę narciarską, nie musisz jednak obawiać się wysokich kosztów. Ubezpieczyciel pokryje wszelkie rachunki do wysokości sumy gwarantowanej.

OC – może zdarzyć się tak, że niechcący spowodujesz wypadek, z którym ucierpią osoby trzecie. W takiej sytuacji ubezpieczyciel wypłaci pokrzywdzonym należne odszkodowania, pod warunkiem, że podpiszesz z nimi stosowne oświadczenia o polubownym rozwiązaniu sprawy. W innym wypadku możesz zostać pozwany do sądu.

NNW – jeśli wskutek nieszczęśliwego zdarzenia Twój stan zdrowia ulegnie pogorszeniu, będziesz mógł liczyć na pomoc ubezpieczyciela w postaci środków na leczenie lub rehabilitację. W razie śmierci pieniądze otrzyma Twoja rodzina lub osoby, które za życia do tego upoważniłeś.

Ochrona bagażu i sprzętu sportowego – lotniska to miejsca, w których niezwykle często dochodzi do kradzieży, zagubienia lub uszkodzenia bagażu. Jeśli spotka Cię tego typu sytuacja, towarzystwo ubezpieczeniowe zwróci Ci część środków związanych z zakupem nowego sprzętu. Pamiętaj, że wielu ubezpieczycieli nie chce objąć ochroną nart i osprzętu z wypożyczalni.

Przeczytaj OWU

Wszystkie informacje o polisie znajdziesz w OWU (Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia). Warto, żebyś zapoznał się również z wyłączeniami od odpowiedzialności. Unikniesz dzięki temu zaskoczenia w sytuacji, gdy ubezpieczyciel odmówi Ci pomocy. Ważne jest też to, by nie wybierać pierwszej lepszej polisy ubezpieczeniowej. Daj sobie czas na wybór i dopytaj ubezpieczyciela, jak podchodzi do zakażenia koronawirusem.