25 Warszawa
e-tour.pl > Podróżnicze rady > Kiedy najlepiej jechać do Zakopanego?

Kiedy najlepiej jechać do Zakopanego?

7 miesięcy ago
redakcja
77

Lato i zima to pory roku, w których górskie rejony Polski cieszą się bardzo dużą popularnością wśród turystów. Nie inaczej jest w przypadku Zakopanego, w którym można wypoczywać przez cały rok.

Zakopane latem i zimą – na co możemy liczyć?

Jeśli zdecydowaliśmy się na wizytę w Zakopanem latem bądź zimą, to musimy liczyć się z nieprzeliczoną masą turystów. Nic w tym dziwnego, ponieważ „polska stolica Tatr” to miejsce, w którym kiełbaski z ogniska lub oscypek smakują zupełnie inaczej niż w innych regionach kraju. Jeśli zależy nam na letnim lub zimowym wypoczynku w komfortowo urządzonych pokojach Apart4You, musimy liczyć się z koniecznością zarezerwowania noclegu nawet z kilkutygodniowym wyprzedzeniem.

Z drugiej strony zarówno latem, jak i zimą w Zakopanem dzieje się najwięcej. Bądź co bądź, w mieście działa rozbudowana baza rekreacyjno-handlowa, a tuż obok (po zaledwie kilkudziesięciu minutach spędzonych w busie) swoje piękno otwiera przed nami Tatrzański Park Narodowy.

Kiedy jeszcze warto odwiedzić Zakopane?

Jesień i wiosna to pory roku, w trakcie których ilość turystów zdecydowanie spada. Czy to oznacza, że tamtejsze okolice tracą na swym rekreacyjnym znaczeniu? Otóż nie. Każda z nich oferuje szereg atrakcji, których wielu przyjezdnych nie docenia. O czym mowa? Kiedy jechać do Zakopanego?

  • W porze jesiennej Tatry mienią się prawdziwym bogactwem barw. Szczyty gór są już ośnieżone, a w nich piętrach widzimy już mieniącą się tysiącem kolorów florę otoczoną charakterystycznymi dla tego okresu mgłami. To widok, którego nie da się zapomnieć.
  • W Zakopanem pogoda tworzy dość niepowtarzalny mikroklimat. Zima pojawia się tu znacznie wcześniej niż w innych regionach kraju. Jeśli zatem chcemy cieszyć się wszechobecnym śniegiem, to śmiało możemy pojawić się w tym mieście na przełomie listopada i grudnia.
  • Jeśli zdecydujemy się odwiedzić Zakopane w marcu lub kwietniu, możemy liczyć na spokój i ciszę. Dawno już ustał bożonarodzeniowy gwar, a przyroda zaczyna budzić się do życia. Co więcej, z początkiem kwietnia można zobaczyć na tatrzańskich halach pierwsze krokusy.
  • W maju również warto odwiedzić Zakopane. Oczywiście mamy tu na myśli okres po tzw. majówce, gdy ilość turystów drastycznie wzrasta. Od połowy maja możemy liczyć na stabilne temperatury (nawet w okolicach 20 stopni Celsjusza). Niemniej idąc w góry np. na Morskie Oko, musimy wciąż być przygotowaniu na dużą ilość śniegu.

Reasumując, Zakopane to miejsce na turystycznej mapie Polski, które warto odwiedzić niezależnie od pory roku.