18 Warszawa
e-tour.pl > Polska > Roztocze – Niezwykłe miejsca. Zwierzyniec, Krasnogród, Józefów, Szczebrzeszyn

Roztocze – Niezwykłe miejsca. Zwierzyniec, Krasnogród, Józefów, Szczebrzeszyn

4 lata ago
redakcja serwisu
1692

Alternatywą dla osób szykujących się na urlop poza granice naszego państwa może być wybór pięknej, rodzimej krainy, jaką jest Roztocze. Warto spędzić urlop na urokliwym terenie pełnym lasów i pamiątek z przeszłości. Jest to region, w którym można odpocząć, a przy okazji odwiedzić ciekawe miejsca na Roztoczu. Jak na przykład Zwierzyniec, Krasnogród, Józefów, czy Szczebrzeszyn.

Urlop na Roztoczu – niezwykłe miasta do zwiedzenia

Zwierzyniec

Zwierzyniec, to ponad trzy tysięczne miasto gród. Leżące nad Wieprzem w powiecie zamojskim, przy Roztoczańskim Parku Narodowym. Zwierzyniec jest ośrodkiem turystyczno-wypoczynkowym. Miasto ze wszystkich stron otoczone jest lasami, które zajmują niemalże 70 % powierzchni gminy. Co daje możliwość czynnego wypoczynku i wyciszenia. Za miastem popluskać można się w stawach Echo.

Krasnygród

Krasnogród jest miastem szlacheckim powstałym w szesnastym wieku. Obecnie liczy ponad 3 tysiące mieszkańców i leży nad rzeką Wieprz. Jest popularnym ośrodkiem wypoczynkowym i turystycznym. Latem oferuje kąpiele i plażowanie w zalewie nad Wieprzem. Natomiast zimą poleca doskonale oświetlony wyciąg narciarski na długości pół kilometra. W Krasnogrodzie można podziwiać pałac Leszczyńskich i zespół pałoacowo-parkowy.
Józefów Roztoczański położony jest w centrum Roztocza i Puszczy Solskiej. Wchodzi w skald powiatu biłgorajskiego. Założony został w na początku ósmego wieku. Do miasta przylega Park Krajobrazowy Puszczy Solskiej. A w niedalekiej odległości znajduje się Roztoczański Park Narodowy.

Szczebrzeszyn – skarb Roztocza

Roztocze zaprasza również do Szczebrzeszyna. Podobno w Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie, jak pisał Jan Brzechwa. Ale nie tylko są tam chrząszcze i trzcina. Szczebrzeszyn jest jednym z miast, które warto odwiedzić będąc na Roztoczu. Można się tam wybrać podczas urlopu lub weekendu. Roztocze jest miejscem godnym polecenia wszystkim, którzy pragną bliskiego kontaktu z naturą i chcą pozwiedzać tutejszy region naszego kraju. Szczebrzeszyn leżący na Roztoczu jest ponad pięciotysięczny miasteczkiem, które powstało, jako miasto szlacheckie w połowie czternastego wieku. Do atrakcji Szczebrzeszyna zalicza się nie tylko drewniany pomnik chrząszcza, ale również wiele innych atrakcji turystycznych. Jak Kościół św. Mikołaja z ósmego wieku. Oraz jedną z najstarszych Synagog żydowskich w Polsce, gdzie obecnie mieści się Dom Kultury. A także prawosławną Cerkiew pw. Zaśnięcia NMP. Jak również park nad rzeką Wieprz i Szczebrzeszyński Park Krajobrazowy. Są również liczne ścieżki rowerowe i szlaki piesze zachęcające do czynnego wypoczynku. Istnieje również możliwość przejażdżki bryczką wzdłuż wąwozów lessowych otaczających miasto. Można także odwiedzić prywatne galerie i zapoznać się z historią Szczebrzeszyna.