17 Warszawa
e-tour.pl > Podróżnicze rady > Czy warto wybrać się do Jastarni w tym roku?

Czy warto wybrać się do Jastarni w tym roku?

4 lata ago
redakcja
556

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała wakacyjne plany wielu Polaków. Pod dużym znakiem zapytania stanęły nie tylko wczasy zagraniczne, ale również krajowe. Wiele osób zastanawia się, czy nad polskim morzem uda się spędzić bezpieczne wakacje. Otóż prognozy mówią, że wakacje w kraju mogą okazać się rozsądną formą wypoczynku.

Czy w tym roku należy zrezygnować z wakacji?

W tym roku Ministerstwo Zdrowia rekomenduje wakacje w kraju, ponieważ zagrożenie koronawirusem w krajach popularnych wśród turystów jest naprawdę spore. Władze UE myślą nad pomysłem stworzenia „paszportu Covid-19”, który byłby poświadczeniem dobrego stanu zdrowia. Dodatkowo zamknięcie granic i obostrzenia wprowadzane przez państwa na całym świecie z pewnością nie zachęcają do planowania dalekich podróży. Osoby, które zdecydowały się na rezerwacje zagranicznych pobytów, obawiają się o swoje pieniądze i mogą mieć problem z odzyskaniem środków. Okazuje się jednak, że wakacje w kraju mogą być bezpieczne i całkiem udane.

Wakacje w Jastarni

Pandemia koronawirusa nie oznacza, że mamy całkowicie rezygnować z wyjazdów. Sporym zainteresowaniem cieszą się domki i apartamenty Jastarnia, w których można wypocząć z dala od zgiełku. Jastarnia nie jest tak tłoczna jak inne nadmorskie kurorty nawet podczas pełni sezonu. Dzięki temu można spędzić tu spokojne wakacje, a także wynająć miejsca noclegowe oddalone od centrum miasta. Brak tłoku umożliwia zachowanie odpowiedniego dystansu, dzięki czemu ryzyko zakażenia maleje.

W Jastarni tak jak i na całym Półwyspie jest sporo miejsca do spacerowania – wczasowicze nie będą się nudzić, a jednocześnie mają okazję do samotnych spacerów i unikania skupisk ludzi. Warto pamiętać, że apartamenty Jastarnia zapewniają właściwy poziom higieny oraz środki dezynfekujące, dzięki którym pobyt będzie całkowicie bezpieczny. Wystarczy znaleźć odpowiednie miejsce noclegowe – wcale nie trzeba rezygnować z wakacji.

Wakacje w Polsce zdobywają na popularności

Warto rezerwować noclegi w Jastarni nieco wcześniej, dokąd tylko są wolne pokoje i kwatery. Wiele osób w poszukiwaniu ciszy i spokoju wybierze właśnie Jastarnię. Warto podkreślić, że UE rekomenduje nasz kraj jako miejsce, w którym można spędzać wakacje. Sytuacja ta wynika z niskiego przyrostu zgonów i nowych zachorowań w Polsce, a z Austrii czy Niemiec do Polski można bardzo wygodnie przejechać samochodem.

Jak uniknąć zakażenia na wakacjach?

Będąc w Jastarni i każdej innej miejscowości wypoczynkowej, należy zapoznać się z aktualną sytuacją panującą w mieście. Niewielka ilość wczasowiczów, a także zachowanie odpowiednich środków ostrożności pozwoli uniknąć zakażenia. Z całą pewnością można stwierdzić, że wakacje w kraju będą znacznie bardziej bezpieczne niż wojaże zagraniczne.

Właściciele apartamentów zapewniają dla swoich gości świeżo wypraną pościel oraz środki do dezynfekcji rąk, które muszą znaleźć się na wyposażeniu każdego miejsca noclegowego. W Jastarni można wypoczywać w samotności, miejsca starszy dla każdego. Dzięki temu nie trzeba się obawiać zakażenia – wystarczy wypoczywać i cieszyć się z urlopu.

Apartamenty w Jastarni znajdziesz na stronie https://www.blueapart.pl/apartamenty/jastarnia