17 Warszawa
e-tour.pl > Aktualności > Farba blond a siwe włosy – o tym musisz pamiętać

Farba blond a siwe włosy – o tym musisz pamiętać

2 lata ago
redakcja serwisu
130

siwe wlosy

Siwe włosy nie muszą być wyrokiem – możemy z nimi skutecznie walczyć. Czy farba blond będzie w tym przypadku jednak dobrym pomysłem?

Walka z siwymi włosami – czy farbowanie to dobry pomysł?

Włosy farbujemy z wielu powodów – z nudy, z chęci poeksperymentowania ze swoim wyglądem, chcąc wykonać prawdziwą metamorfozę swojego wyglądu, ale również, aby ukryć zmiany, których nie chcemy widzieć. Niewątpliwie możemy tutaj wspomnieć o pojawianiu się siwych włosów. Niestety ten etap czeka nas wszystkich i chociaż niektóre osoby się z tym godzą, chodząc właśnie w takim kolorze, wielu z nas próbuje z tym walczyć, zakrywając je między innymi z pomocą takiego zabiegu, jak farbowanie włosów. Dzięki temu nadal jesteśmy w stanie eksponować piękny kolor, mimo że nasze włosy nie wytwarzają już naturalnych pigmentów.

Warto jednak zastanowić się nad tym, czy farbowanie włosów to na pewno dobry pomysł. Czy przypadkiem nie jest to bowiem szkodliwy i inwazyjny zabieg, który może nasze włosy uszkodzić? W wielu przypadkach tak, lecz siwe włosy trochę się tej zasadzie wymykają. Siwe włosy bardzo często są dość grube i odporne, dzięki czemu w większości przypadków dobrze znoszą farbowanie. Istnieje wiele kolorów, które bardzo dobrze kryją siwe włosy i są w stanie sprawić, że będziemy czuli się ze sobą dobrze na co dzień.

Farba blond na siwe włosy – o czym trzeba pamiętać?

Eksperci od farbowania włosów przyznają, że w przypadku siwych włosów naprawdę dobrze sprawdzić się może farba blond. Szczególnie dobrze będzie to wyglądać w przypadku jasnych odcieni, które wcale nie padają daleko od siwizny, lecz dobrze ją maskują i po prostu wyglądają o wiele żywiej. Całkiem dobrze sprawdzą się tutaj brązy, lecz w tym przypadku szybko mogą pojawiać się odrosty. Kolory rude i czerwone ze względu na swoją intensywność są zaś całkowicie odradzane.

W obliczu tych informacji wydaje się wręcz pewnym, że kolory w gamie blondu świetnie sprawdzą się w przypadku siwych włosów. Najlepiej stawiać na te na bazie popielatej, ewentualnie również na kolory opalizującej. Dzięki temu odrosty będą niejako gubiły się w reszcie włosów i nie będziemy musieli co chwilę odwiedzać salonu fryzjerskiego, by z nimi walczyć.

Czy warto aplikować farbę na siwe włosy samodzielnie?

Co prawda siwe włosy dobrze radzą sobie z farbowaniem na własną rękę, lecz jeżeli zależy nam na trwałym i mocnym efekcie, koniecznie powinniśmy udać się do salonu fryzjerskiego. Uzyskamy tam również pewność, że nasze włosy nie zostaną podczas całego procesu zbytnio zniszczone, co jest chyba najważniejszym argumentem.