-1 Warszawa

Fotografowanie tylko ładnych wycinków rzeczywistości to przekłamywanie

5 lat ago
redakcja
502

W dzisiejszych czasach, gdy przemiany są wszechobecne i nieraz trudno za nimi nadążyć, stykamy się z wieloma najróżniejszymi zjawiskami. Jedne z nich klasyfikujemy jako pozytywne, inne jako negatywne bądź neutralne. Odnosi się to również do kwestii takiej jak fotografowanie tylko ładnych wycinków rzeczywistości , ostatnio coraz częściej poruszane.

Objawia się to w tym, że coraz więcej ludzi wypowiada swoją opinię na ten temat, często bardzo emocjonalną. Pozornie wygląda to na bardzo korzystnie i pozytywne zjawisko. Widać, że fotografowanie tylko ładnych wycinków rzeczywistości jest niektórym potrzebne, a dzieje się tak z tego względu, że taka ich estetyka i dlatego jest to tak rozwijane. Kolejnym tego efektem jest powstawanie pewnych trendów, co nie jest bez znaczenia dla tych, którzy się na to decydują.

Wydaje się więc, że nie ma w tym nic złego

Wydaje się więc, że nie ma w tym nic złego i powinno się dążyć do utrzymania albo wręcz pogłębienia tego stanu. Jednakowoż, opisywane zjawisko okazuje się być o wiele bardziej niekorzystne i szkodliwe, niż nam się wydaje. Dzieje się tak dlatego, że fotografowanie tylko ładnych wycinków rzeczywistości często staje się przekłamaniem i w takiej sytuacji argumenty zwolenników do nikogo nie przemawiają. Poza tym, często ludzie postrzegają to po prostu jako żaden reportaż i nie dostrzegają w tym żadnych zalety, a jedynie same wady. Nie można więc dać się nabrać na te pozorne korzyści. Należałoby więc zatroszczyć się o wyeliminowanie lub chociażby uregulowanie tych wielce niekorzystnych czynników.