14 Warszawa
e-tour.pl > Podróżnicze rady > Jak bezpiecznie podróżować w dobie koronawirusa?

Jak bezpiecznie podróżować w dobie koronawirusa?

4 lata ago
redakcja serwisu
1146

Pandemia koronawirusa spowodowała, że turystyka zamarła na kilka miesięcy. Od kilku tygodniu na szczęście masowa izolacja powoli zanika i życie wraca do normy. Turyści są znów gotowi do podróżowania. Musi się to jednak odbywać na kilku zasadach, nieco innych niż do tej pory. Chodzi o to, by zachowywać środki dużej ostrożności i postępować zgodnie z zaleceniami władz i Komisji Europejskiej, jeśli planujemy podróż po Europie. Coraz częściej turyści decydują się na podróżowanie na własną rękę, decydując się na nocleg w odosobnionych domkach czy camperze. W podróżach z przyczepą niezawodna jest toaleta turystyczna thetford, dzięki której nie trzeba się martwić o postoje w miejscach publicznych.

Zalecenia Komisji Europejskiej dotyczące bezpiecznego podróżowania

Komisja Europejska zaleca, by w trakcie podróży w czasach koronawirusa zamawiać bilety i odprawiać się przez Internet, by jak najbardziej ograniczyć kontakt z innymi ludźmi. Podczas pobytu na lotniskach należy przestrzegać zasad dystansu społecznego np. w trakcie nadawania bagażu, kontroli bezpieczeństwa czy wejścia na pokład i odbiór bagażu. W trakcie lotu osoby ze sobą nie spokrewnione muszą znajdować się odpowiedniej odległości od siebie. Warto pamiętać w tym miejscu o maseczce na twarz. By zminimalizować ryzyko zakażenia się koronawirusem na pokładzie samolotów nie wolno zamawiać żadnego jedzenia, napojów oraz innych produktów. Wszystkie miejsca transportowe takie jak stacje, porty czy lotniska muszą być na bieżąco dezynfekowane, udostępniając płyny do dezynfekcji także osobom podróżującym.

Firmy transportowe muszą zadbać o to, by kierowcy od pasażerów byli oddzieleni specjalnymi barierami ochronnymi. We wszystkich dopuszczonych środkach transportu wentylacja musi działać prawidłowo.

Podróż podczas pandemiiLepiej zdecydować się na nocleg w hotelu czy w osobnym domku lub przyczepie?

Noclegi w hotelach zostały na nowo przygotowane dla przybyłych gości. Każdy korzystający z tej usługi jest zobowiązany do przestrzegania dystansu fizycznego w obszarach wspólnych. W tych miejscach zalecane jest noszenie maseczek oraz częsta higiena rąk.

W tym roku większość osób wybiera podróż na własną rękę, własnym samochodem czy camperem. Decydują się na nocleg pod namiotem, w odosobnionym domku czy w przyczepie campingowej. Jest to dużo bezpieczniejsza forma podróżowania w czasach koronawirusa, ponieważ eliminuje ona poruszanie się po dużych skupiskach na rzecz przebywania z dala od innych ludzi.

Toaleta turystyczna thetford niezawodna w podróży camperem!

Prawdą jest, że toaleta turystyczna Thetford jest idealna na długie pobyty na kempingu. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie, ponieważ zwalnia to z konieczności korzystania z toalet publicznych, których czystość zwykle pozostawia wiele do życzenia, a w dobie koronawirusa jest siedliskiem wielu bakterii. Posiadanie własnej toalety daje dużą dyskrecję i higienę, co często w podróży jest utrudnione. Z tego rozwiązania najczęściej korzystają właściciele camperów, budek campingowych oraz większych namiotów. Płyn do toalet turystycznych jest obowiązkowy w takim przypadku.