-1 Warszawa
e-tour.pl > Podróżnicze rady > Jak zaplanować wyjazd pod namiot?

Jak zaplanować wyjazd pod namiot?

4 lata ago
redakcja serwisu
568

Wyjazd pod namiot zawsze jest bardzo ekscytujący. Musimy jednak odpowiednio się do niego przygotować, aby stał się przyjemnością, a nie – drogą przez mękę. Oprócz oczywistego zakupu dobre jakości namiotu, który będzie dopasowany wielkością do ilości przebywających w nim osób trzeba pamiętać jeszcze o wielu istotnych czynnikach. Jakich? Podpowiadamy.

Odpowiedni namiot czyli jaki

Odpowiedni namiot to przede wszystkim namiot tak jak już wspomnieliśmy, dopasowany do liczby przebywających w nim osób, ale także przede wszystkim wykonany z bardzo dobrej jakości materiałów. Zanim go spakujemy koniecznie trzeba upewnić się, czy wszystkie jego akcesoria są kompletne. Nie bez znaczenia pozostaje też fakt, czy namiot nie posiada żadnych uszkodzeń, a ponadto przetarć oraz to czy zamki się nie zacinają, albo czy w ogóle działają.

Co zabrać pod namiot?

Jeśli chcemy, aby nasz wyjazd był komfortowy, bardzo ważne jest to, aby zapakować do walizki śpiwór oraz karimatę. To taki biwakowy niezbędnik bez którego wyjazd jest po prostu bez sensu. Kolejna kwestia, to materac. Dobrze sprawdzi się dmuchany. Na tego typu akcesoriach nie można oszczędzać – jakość powinna tu odgrywać główną rolę na drodze do wyboru. Świetnie sprawdzi się też kuchenka przenośna. Warto także zainwestować w mały stolik czy też składane krzesła. Jeśli jedziemy łowić ryby, to oczywiście dobrze jest się zatroszczyć o wysokiej klasy akcesoria wędkarskie, a także kupić żywe przynęty wędkarskie. Bardzo ważne jest to, aby szukać producenta tylko i wyłącznie dobrej jakości przynęt, które można znaleźć np. tu https://www.liwi.pl/o-liwi/. To ważne, jeśli nasz połów ma być udany.

Zobacz także: http://ilovepoland.pl/zalety-wedkarstwa-dlaczego-mowia-ze-to-hobby-nie-ma-wad/

Jakie miejsca wybrać na biwak?

Jeśli myślimy o połowach to oczywiście dobrze wybrać się w miejsca, gdzie po pierwsze z oczywistych względów jest woda typu rzeka czy jezioro, a po drugie takie, w których owe łowienie ryb jest po prostu dozwolone. Niektórzy bardzo dobrze czują się pod namiotem w środku lasu, w totalnej głuszy, a jeszcze inny na polu namiotowym, które zlokalizowane jest w górach. W Polsce jest także sporo takich miejsc zlokalizowanych nieopodal nadmorskich plaż, a także przy zatokach na których można na przykład uprawiać windsurfing. Najważniejsze jest to, aby wybierać lokalizacje w których będziemy w stanie odpocząć. Nie ma co kierować się modnymi miejscami, bo te nie zawsze okazują się odpowiednie dla każdego miłośnika podniebnych noclegów.