13 Warszawa
e-tour.pl > Polska > Jesień to idealny moment na city break w Warszawie – gdzie się wybrać?

Jesień to idealny moment na city break w Warszawie – gdzie się wybrać?

5 lat ago
redakcja serwisu
261

Jesień jest idealnym czasem na krótsze wypady. Nie trzeba wyjeżdżać daleko, żeby świetnie odpocząć i spędzić aktywnie czas. Dawno nie byłeś w Warszawie? To dobry moment, żeby nadrobić zaległości. Stolica Polski to świetna destynacja na weekendowe wypady. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, a co najważniejsze, nie ma potrzeby planowania wyjazdu z dużym wyprzedzeniem. Sprawdź atrakcje Warszawy i zaplanuj fantastyczny weekend.

City break dla tradycjonalistów

Zwolennicy spacerów w Warszawie będą mieli szansę zedrzeć najwygodniejsze buty. W pierwszej kolejności na pewno warto udać się na Stare Miasto i podzamcze z fontannami, które wieczorem zaskoczą pięknym spektaklem światła i wody. Z podzamcza blisko jest już na odremontowane Bulwary Wiślane. Jeżeli znudzi Wam się chodzenie, można je śmiało przejechać na miejskim rowerze – stojaki wypożyczalni są na każdym kroku, a Bulwary naprawdę warto zwiedzić na całej długości. Niedawno, pierwszy raz pierwszy od 200 lat, otwarte zostały także Ogrody Zamku Królewskiego, które warto zwiedzić przy okazji przejażdżki Bulwarami.

Wypad do Warszawy dla muzealników

W wolnym czasie lubisz zwiedzać muzea? Warszawa zaskoczy Cię nieoczywistymi propozycjami. Opuszczając Stare Miasto ulicą Krakowskie Przedmieście możesz odbić lekko w prawo na ulicę Kozią. W tej małej uliczce znajdziesz świetne Muzeum Karykatury. Kto powiedział, że sztuka musi być poważna? Amatorom poznawania historii na nowo, polecamy Muzeum Neonów. W kreatywnej przestrzeni na terenie SOHO Factory na warszawskiej Pradze, można zobaczyć kolekcję ponad stu neonów z całej Polski, tworzonych przez przedstawicieli nurtu awangardy w latach 50.-70. XX wieku. A wieczorem, w ramach relaksu po wycieczkach można wpaść do Muzeum Polskiej Wódki – zdziwisz się, ilu rzeczy nie wiesz o tym alkoholu.

Jak to wszystko ogarnąć w weekend?

Kluczem jest dobra organizacja i baza wypadowa. Planując krótki wyjazd warto wybrać hotel blisko najważniejszych atrakcji. Dzięki lokalizacji w centrum miasta, do większości najciekawszych miejsc będzie można dojść na piechotę, poznając przy okazji okolicę.

Jednym z doskonale usytuowanych hoteli jest nowy hotel sieci Motel One przy ul. Tamka, która tętni życiem i zachęca do poznania miasta. Z Tamki w kilka minut można dojść na Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, Bulwary Wiślane czy Stare Miasto. Hotel jest położony również między dwiema stacjami metra.

Nie oszukujmy się – nawet przy krótkim pobycie, oprócz lokalizacji, ważne jest też unikalny charakter hotelu oraz to czy da się w nim wyspać po intensywnym zwiedzaniu. Motel One gwarantuje wysoki standard i piękne widoki. Jednak największe wrażenie robi One Lounge – wspólna przestrzeń, która została zaprojektowana tak, aby zapraszać gości do wspólnego spędzania czasu i poczucia klimatu Warszawy. Przestrzeń została wypełniona niezwykle wygodnymi i zarazem efektowymi wykonanymi na zamówienie meblami i klimatycznym oświetleniem. Motyw przewodni, czyli postać Fryderyka Chopina, został umiejętnie wpleciony w wystrój za pomocą zjawiskowych detali, takich jak np. mural autorstwa Mariusza Liebela, który można podziwiać nad recepcją.

W centrum One Lounge znajduje się bar, w którym można spróbować aż 36 rodzajów ginu. Wyobraź sobie, jak po całym dniu spacerowania, zapadasz się w wygodnym fotelu i popijając drinka przeglądasz na telefonie zdjęcia. Miło prawda?

Motel One ma jeszcze jedną zaletę – ma stałe ceny, niezależnie od pory roku i dnia tygodnia. Nawet jeżeli nie zaplanujemy wyjazdu do Warszawy, dzięki niezmiennej cenie nawet przy spontanicznym wyjeździe nic nas nie zaskoczy.

Wszystko już jasne. Pakuj się i jedź do Warszawy. Zostaw walizkę w Motel One i idź na miasto.