13 Warszawa
e-tour.pl > Polska > Jesień w Trójmieście – co warto zobaczyć w Gdańsku, Gdyni i Sopocie?

Jesień w Trójmieście – co warto zobaczyć w Gdańsku, Gdyni i Sopocie?

4 lata ago
redakcja serwisu
531

Październik i listopad to okres jesienny, kiedy wielu z nas spędza w domach, pod kocem z ciepłą herbatą i książką. Sporo osób jednak jest fanami aktywnego wypoczynku i wolny czas lubi spędzać na wycieczkach i spacerach. Gdzie udać się w jesienną wycieczkę? Jednym z chętniej odwiedzanych miejsc jest Trójmiasto;. Co zwiedzić w Gdyni, Gdańsku i Sopocie, kiedy pogoda nie zachęca już do nadmorskich kąpieli? Oferta turystyczna jest tu różnorodna i zadowoli praktycznie każdego.

Gdańsk, miasto będące stolicą województwa pomorskiego, odwiedzić możemy podczas jednodniowego przejazdu, jak i również można spędzić tu tydzień. Latem zachęcają piaszczyste plaże i ciepła woda zatoki gdańskiej. Gdy temperatura spadnie o kilkanaście stopni, warto udać się na spacer, słynną w całej Polsce ulicą Długą, wzdłuż Domu Artusa i przy Fontannie Neptuna. Nie można zapomnieć o pamiątkowym zdjęciu nad Motławą, którą przechodzimy na Wyspę Spichrzów. Dla chętnych wrażeń historycznych warto wspomnieć o wycieczce do Muzeum Drugiej Wojny Światowej, znajdującej się w centrum miasta. Jeśli mamy nieco więcej wolnego czasu warto pojechać na Westerplatte, historyczne dla Polski miejsce, w którym rozpoczęła się druga wojna światowa. Rodziny z dziećmi, które szukają atrakcji dla swoich pociech powinny koniecznie wstąpić do Centrum Hewelianum – to obiekt edukacyjno-rozrywkowy, który zapewni czas wolny na całe popołudnie.

Gdzie warto pójść będąc w Sopocie?

Sopot oczywiście słynny jest ze znanego w całej Polsce, najdłuższego molo w Europie. Warto się tu pojawić dla widoków, które można podziwiać z jego końca. Co więcej wizyta w miesiącach jesiennym pozbawiona jest opłat za wstęp do obiektu – które należy uiścić przyjeżdżając tu w centrum sezonu. Po spacerze nadmorskim warto udać się w centrum Sopotu, na równie słynny „Monciak”, czyli ulicę Bohaterów Monte Cassino. To prawdziwe centrum kulturalno-handlowe miasta, w którym znajdziemy liczne butiki, puby, dyskoteki i restauracje. Na koniec coś dla spragnionych rozrywki – wizyta w aquaparku. Kompleks basenów znajdujących się w północnej części miasta to miejsce gdzie w chłodne, jesienne dni możemy spędzić długie godziny.

Gdynia – niezwykłe miejsce na odpoczynek

Gdynia to najmłodsze z trójki miast, jednak swoją ofertą turystyczną nie odchodzi od Sopotu i Gdańska. Jeżeli wybierzemy się tu na spacer – koniecznie na Skwer Kościuszki a następnie wzdłuż Bulwaru Nadmorskiego. Przy Skwerze znajdziemy zacumowane okręty żeglugi polskiej, jak słynny Dar Pomorza i Dar Młodzieży. Bulwar położony jest wzdłuż zatoki gdańskiej, pomiędzy plażą a klifem. Jest to wspaniałe miejsce na wypoczynek i spacer. Dla rodzin z dziećmi obowiązkowym punktem jest Centrum Nauki Experyment, który podobnie jak gdański Hewelianum zawiera ofertę edukacyjno-rozrywkową dla starszych i młodszych turystów.
Jak widać żadna pora roku nie jest zła na wizytę w Trójmieście. Okazuje się, że atrakcje, które często w okresie letnim przegapiamy, lub na które nie mamy czasu w ferworze całodniowego plażowania, warto sprawdzić już po sezonie, kiedy mamy na to więcej czasu a nadmorskie kurorty nie są aż tak oblegane.