-1 Warszawa
e-tour.pl > Polska > Krynica Zdrój – największe atrakcje, które warto zobaczyć

Krynica Zdrój – największe atrakcje, które warto zobaczyć

4 lata ago
redakcja serwisu
308

Krynica Zdrój jest jednym z najchętniej odwiedzanych kurortów w pilskich górach. Tu, w Beskidzie Sądeckim, każdy z nas może spędzić niezapomniane wczasy. Miłośników aktywnego wypoczynku skuszą tu ciekawe trasy, dzięki którym można urządzać ciekawe wycieczki po okolicznych pasmach górskich, z kolei dla amatorów zabytków zachętą do odwiedzenia tego miejsca będą liczna i zróżnicowane zabytki, z jakimi można się spotkać zarówno w Krynicy, jak i w jej najbliższej okolicy.

Na jakie atrakcje warto zwrócić uwagę podczas wypoczynku w Krynicy Zdrój?

Krynica Zdrój ma się czym pochwalić. To popularne uzdrowisko znane jest z leczniczych wód oraz wspaniałego klimatu, dzięki czemu tak chętnie przybywają tu kuracjusze z całej Polski. Kurort ten przyciąga też ciekawą zabudową oraz ciekawymi wystawami, którym z pewnością warto poświęcić nieco więcej uwagi. W czasie wycieczki po centrum tej miejscowość można ujrzeć piękne wille i pensjonaty. Nie brak w ich gronie cennych zabytków drewnianej architektury, które do dziś służą turystom jako domy wczasowe. Jedną z piękniejszych willi w Krynicy jest Romanówka, w której wnętrzu czeka obecnie wystawa poświęcona Nikiforowi Krynickiemu i jego twórczości. Inną ciekawostką uzdrowiska jest pomnik tego malarza-amatora, którego twórczość doceniono dopiero wiele lat po jego śmierci. Wypoczynek na Bulwarach Dietla, wizyta w pijalni wód – oto kolejne propozycje spędzania czasu wolnego w tym kurorcie. Zdrój Główny, Tadeusz, Zuber czy Słotwinka – oto wybrane wody lecznicze, dzięki którym wypoczynek w Krynicy Zdroju można połączyć z kuracją mającą wspierać zdrowie.

Krynica zdrój – atrakcje dla aktywnych

A co z aktywnymi? Dla turystów, którzy chcą poznać nie tylko Krynicę, ale i jej najbliższe otoczenie, wielką przygodą będą wycieczki szlakiem cerkwi krynickich. Ta trasa turystyczna ma przypominać o Łemkach, żyjących dawniej w okolicznych wsiach, a jej pokonanie jest świetną szansą na poszerzenie swej wiedzy na temat prawosławia oraz wiary grekokatolickiej. Cerkwie w Krynicy, Tyliczu czy w Powroźniku- oto zabytki, obok których nie można przejść obojętnie. Dla aktywnych turystów ciekawym doświadczeniem mogą się z kolei okazać spacery po Górze Parkowej oraz wycieczki w rejonie Jaworzyny Krynickiej. Dzięki wyciągowi, jej szczyt jest dostępny dla każdego, bez względu na porę roku, dzięki czemu rejon Krynicy stał się atrakcyjnym miejscem wypoczynku i dla tych osób, które uwielbiają sporty zimowe.

Wczasy w Krynicy każdy z nas może zaplanować bez większych problemów. Ten kurort może się pochwalić bardzo dobrym zagospodarowaniem, zatem tanie noclegi na jego terenie znajdziemy bez większych problemów. Różnorodne atrakcje sprawiają z kolei, że miło spędzimy tu zarówno letni urlop, jak i zimowe ferie.