22 Warszawa

Kwatery prywatne czy hotele?

6 lat ago
redakcja
559

Kiedy wyjeżdżamy na wakacje często zastanawiamy się co wybrać – hotel czy może kwaterę prywatną. Bierzemy oczywiście pod uwagę cenę, lokalizację i ogólny klimat lokalu. Wszystko zależy od naszych prywatnych preferencji, od tego, gdzie jedziemy i jaki charakter chcemy nadać swoim wakacjom.

Jeżeli pragniemy rodzinnej atmosfery, podwórka dla dzieci, altanki z grillem, domowych obiadków i spokojnych, cichych nocy wybierzmy raczej prywatne kwatery. Przy aneksie kuchennym zawsze możemy poznać inną rodzinę, nasze dzieci się zaprzyjaźnią, a my będziemy mogli sobie pogrillować z piwkiem w ręku. Wymarzone wakacje dla tych, którzy cenią spokój i wartości rodzinne. Jeżeli jednak pragniemy znaleźć się bliżej centrum miasta (nocnych atrakcji, ciekawych zabytków) nie martwić się gotowaniem, tym, czy ktoś nam nie zabierze czegoś ze wspólnej lodówki i tym, czy akurat łazienka (dzielona z tymi drugiego pokoju) będzie wolna, wybierzmy raczej hotel.

Czysty, sterylny pokój z własną łazienką

Czysty, sterylny pokój z własną łazienką, z dostępem do wi-fi, z telewizorem, z zaopatrzonym barkiem, z restauracją na dole otwartą przez 24 godziny na dobę. Oczywiście w obydwu przypadkach musimy przestrzegać pewnych zasad – godzin ciszy nocnej, pór wydawania posiłków (te jednak bardziej restrykcyjne są w hotelach, bo przecież z uprzejmą panią gospodynią zawsze można się dogadać), zarezerwowanych miejsc parkingowych, bo podczas wakacji nie jesteśmy sami. Inni też chcą wypocząć i mają na to swoje metody. Dostosujmy się więc do przyjętych norm, żeby czas urlopu dla wszystkich odpoczywających był miłym wspomnieniem.