-1 Warszawa
e-tour.pl > Świat > Mniej znane oblicze Hawany, czyli poza głównymi trasami turystycznymi

Mniej znane oblicze Hawany, czyli poza głównymi trasami turystycznymi

4 lata ago
redakcja serwisu
518

Gorącą wyspę, jedną z najważniejszych i najpiękniejszych na Karaibach, znamy coraz lepiej. Kuba, bo o niej mowa, jest coraz bardziej atrakcyjnym kierunkiem wycieczki dla wielu miłośników historii, muzyki oraz kolonialnej architektury. Jej piękne plaże zachęcają do wypoczynku, powstaje tu również coraz więcej modnych kurortów. Dla wielu z nas Kuba to jednak przede wszystkim Hawana i atrakcje, których w czasie wycieczki po wyspie nie można pominąć.

Jakich atrakcji turystycznych nie można pominąć na Havanie?

Każde biuro podróży, które ma ten kierunek w swej ofercie, proponuje wędrówkę śladami Hemingwaya oraz spacery po Starej Hawanie – jednej z najpiękniejszych starówek na świecie. Warto jednak pamiętać, że Hawana to również wiele innych, choć nieco mniej znanych atrakcji. Co można zobaczyć dodatkowo w tym niezwykłym mieście?

O tym, że Kuba powoli otwiera się na świat, świadczyć może nazwanie jednego z miejskich parków imieniem Johna Lennona. Co ciekawe, pomnik znanego kompozytora jest jedną z największych atrakcji w tym parku. Drugim ważnym parkiem jest Park Centralny, znany nie tylko ze wspaniałej zieleni, ale i neobarokowego hotelu, uznawanego za jedno z najciekawszych dzieł wyspiarskiej architektury. Ogromnym terenem zielonym, który jest ulubionym miejscem wypoczynku i rekreacji dla wielu mieszkańców miasta, jest jednak liczący sobie około 700 ha powierzchni Park Lenina. Na jego terenie czekają takie atrakcje, jak ogród botaniczny oraz małe ZOO. Został tu również urządzony specjalny pawilon, w którym prezentowane są informacje na temat postępu gospodarczego na Kubie.

W czasie wycieczki po Hawanie warto też skupić się na jej przeszłości oraz na tych, którzy żyli dawniej w tym niezwykłym mieście. W tym celu warto wybrać się na teren Cmentarza Krzysztofa Kolumba – jednej z najważniejszych nekropolii, jakimi może się pochwalić Kuba. Tu można ujrzeć wiele okazałych grobowców, które mają wysoką wartość artystyczną. Ciekawie prezentuje się też chińska dzielnica, która swego czasu była największą chińską dzielnicą w całej Ameryce Łacińskiej. Spacer po tej części Hawany to najlepsza okazja do poznania historii chińskich robotników, którzy w połowie XIX stulecia licznie przybywali na gorącą wyspę.

Havana i budowle muzealne

Wiele cennych informacji na temat Kuby i jej kultury można zdobyć podczas wizyty w muzeach. Hawana może oczarować przede wszystkim Muzeum Sztuk Pięknych, które mieści się w modernistycznym gmachu przy słynnym Placu Rewolucji. Jest to bardzo ciekawa placówka, szczególnie dla tych, którzy w czasie wycieczki po Hawanie chcą poznać dzieła współczesnych kubańskich artystów. Najważniejsza placówka muzealna jest jednak poświęcona Hemingwayowi, który stał się jednym z ważniejszych bohaterów wyspy. Wędrówki jego śladami organizuje już niejedno biuro podróży, dzięki czemu Kuba jest coraz chętniej odwiedzana przez wycieczki z całego świata.