17 Warszawa
e-tour.pl > Aktualności > Najlepsze europejskie parki rozrywki

Najlepsze europejskie parki rozrywki

5 lat ago
redakcja
678

Pomysły wakacyjne lub na weekend bywają różne. Nie trzeba ograniczać się do propozycji hoteli w opcji all inclusive czy wycieczek objazdowych. Ciekawym rozwiązaniem na niebanalne wakacje rodzinne może się okazać wycieczka do jednego z europejskich parków rozrywki lub szlakiem kilku z nich – a jest w czym wybierać.

Disney Paris – dla fanów filmów

Na przedmieściach Paryża można przenieść się do świata bajek i filmów Walta Disneya, a nawet zobaczyć kulisy ich powstania. Maluchy uwielbiają zajrzeć do każdego zakamarku zamku Śpiącej Królewny, przepłynąć statkiem pirackim czy przejechać się na karuzeli z latającym słoniem Dumbo albo wirującymi filiżankami. Nieco starszych zachwyca możliwość szalonej jazdy kolejkami górskimi albo wejście do Domu Strachów. Ludzie w każdym wieku nie mogą się oprzeć pokusie zobaczenia zjawiskowej parady Disney Magic. Z kolei Kraina Odkryć przenosi do świata kosmosu.

Parc Astérix – dla miłośników komiksowej serii

To kolejny park tematyczny zlokalizowany kilkadziesiąt kilometrów na północ od stolicy Francji. Tym razem do zabawy zapraszają bohaterowie galijskiej wioski, która dzielnie stawiała czoła wojskom Juliusza Cezara. Można zatem przybić piątkę z Asteriksem i Obeliksem oraz zwiedzić ich wioskę, ale także ruszyć do rzymskiego Imperium, antycznej Grecji czy prześledzić historię Francji od czasów średniowiecznych. Na zwiedzających czeka mnóstwo atrakcji — nie tylko szalona jazda na jednym z rollercoasterów, ale i olśniewające pokazy akrobatyczne.

Efteling – podróż do świata baśni

Niedaleko holenderskiego miasta Tilburg znajduje się jeden z najstarszych parków rozrywki, który przenosi do magicznego świata baśni i bajek. Dzieci, ale i dorośli z wypiekami na twarzy zaglądają do miniaturowych miasteczek czy zamku strachów, aby później wskoczyć na kwiatowe łodzie, karuzele parowe oraz fascynujące kolejki górskie. Co chwilę można natknąć się na jedną ze znanych postaci baśniowych – Czerwonego Kapturka, Królewnę Śnieżkę czy Siedmiu Krasnoludków.

Walibi Parc – wyśmienita zabawa nie tylko dla dzieci

Tym razem nietematyczny park rozrywki, ale równie fascynujący, co poprzednie. Zlokalizowany jest niedaleko Brukseli, a do dyspozycji zwiedzających ponad 40 różnego rodzaju atrakcji – od animacji ulicznych, poprzez projekcje filmów trójwymiarowych czy park wodny ze zjeżdżalniami aż do karuzeli i rollercoasterów.

Energylandia – zabawa z adrenaliną

W błędzie są ci, którzy uważają, że należy pojechać za granicę, aby spędzić cały dzień na wspaniałej zabawie. Atrakcji w tym największym rodzinnym parku rozrywki jest naprawdę mnóstwo i to dla ludzi w każdym wieku. W strefie dla najmłodszych, czyli Bajkolandii, nawet dwulatki będą zachwycone kolorowymi karuzelami czy zjeżdżalniami. Z kolei w Strefie Familijnej na całe rodziny czeka wioska Wikingów, podróż do gwiazd w Planetarium czy przejażdżka łodziami po wodospadach. Emocji na pewno nie brakuje, a jeżeli komuś mało adrenaliny, to może skorzystać z atrakcji w Strefie Ekstremalnej. Wejście do największego i najszybszego na świecie Speed Water Coastera wymaga już nie lada odwagi. Dnia nie starczy, aby spróbować wszystkiego i dlatego wakacje w Zatorze to świetny pomysł dla całej rodziny.

Hotel w pobliżu każdego z tych parków możesz zarezerwować na hotele.itaka.pl