13 Warszawa
e-tour.pl > Świat > Skarby Gruzji – jakie atrakcje warto zobaczyć Achalcyche?

Skarby Gruzji – jakie atrakcje warto zobaczyć Achalcyche?

4 lata ago
redakcja serwisu
402

Dla wielu Polaków Gruzja stała się doskonałym kierunkiem turystycznych wypraw. Piękne krajobrazy oraz ciekawe miejscowości czekają tu niemal na każdym kroku. W gronie miejscowości, które w czasie wycieczki po tym kraju z pewnością warto odwiedzić, znajduje się Achalcyche. Jakie atrakcje czekają na jej terenie na turystów?

Achalcyche jest ważnym węzłem komunikacyjnym. W połączeniu z dość dobrym zagospodarowaniem, staje się miejscem atrakcyjnym dla tych, którzy chcą tę miejscowość potraktować jako punkt wypadowy do ciekawych miejscowości w okolicy. Ci, którzy znajdą tu dla siebie noclegi, będą mogli urządzać ciekawe wycieczki do tak znanych miejsc, jak klasztor Sapara czy Wardzia. Sama Achalscyche jest miejscem atrakcyjnym dla turystów.

Gruzja – niezwykłe atrakcje

Podobnie jak wiele miejscowości na terenie Gruzji, tak i ona może się pochwalić długą historią. Znacząca osada w tym miejscu istniała już w XI wieku, a w kolejnych stuleciach była ważną siedzibą lokalnych panów. Zdobyta w XVI wieku przez Turków, w I połowie XIX wieku została zdobyta przez wojska carskie. Rosjanie aż do 1991 roku stacjonowali w tej miejscowości, co w znaczny sposób wpłynęło na jej współczesny charakter. Jakie są największe walory Achalscyche? Jednym z naturalnych bogactw są pobliskie źródła wód mineralnych. To dzięki nim miejscowość stała się dość popularnym uzdrowiskiem, cenionym przede wszystkim przez kobiety oraz osoby borykające się z chorobami układu pokarmowego. Miejscowość sprzyja również tym, dla których Gruzja to kraj cennych pamiątek historycznych. W czasie wycieczki po miejscowości można ujrzeć wiele ciekawych obiektów. Tym najważniejszym jest wznosząca się nad starówką cytadela. Jej potężne mury i baszty są doskonale widoczne z niemal każdego punktu w mieście. Z pewnością warto wdrapać się na wzgórze forteczne i przyjrzeć tym budowlom, których resztki do dziś są doskonale widoczne. Pozostałości osmańskiego meczetu z XVIII wieku oraz pałacu to najlepsze pamiątki, które przypominają o tureckim panowaniu w tej części Gruzji. Dodatkową atrakcją jest tu muzeum historyczne, w którym można poznać nie tylko przeszłość miejscowości, ale i powstające w jej okolicy wyroby. Ciekawa biżuteria, stare dywany – oto eksponaty, z którymi warto się zapoznać. Miłośnicy różnorodności na nudę nie będą też narzekać w czasie spacerów po Starym Mieście. Oprócz tradycyjnych domów gruzińskich można tu zobaczyć ciekawą synagogę oraz turecki hammam.