-1 Warszawa
e-tour.pl > Świat > Słowackie atrakcje: Liptowski Jan

Słowackie atrakcje: Liptowski Jan

4 lata ago
redakcja serwisu
795

Liptowski Jan to coraz modniejsze uzdrowisko, dzięki któremu Słowacja środkowa stała się jeszcze chętniej odwiedzanym przez Polaków krajem. Wycieczki zaglądają tu coraz chętniej, a rosnąca popularność kurortu dziwić nie powinna. Liptowski Jan to piękna okolica, po której można urządzać liczne, pełne atrakcji wycieczki. To również moc atrakcji, z których można skorzystać na terenie tej miejscowości.

Podobnie jak cała Słowacja środkowa, tak i ten kurort jest doskonale przygotowany do przyjęcia gości, a doskonała promocja sprawia, że jego atrakcje są polskim turystom coraz lepiej znane. Na które z nich warto zatem zwrócić uwagę podczas wypoczynku w tej części Słowacji? Jakie obiekty w najbliższej okolicy Liptowskiego Jana mogą się okazać najciekawszym celem wycieczki? Oto najważniejsze informacje na temat miejscowości, która w ostatnich latach coraz mocniej przyciąga uwagę polskich turystów.

Atrakcje na Słowacji – Liptowski Jan

Liptowski Jan to przede wszystkim pięknie położone uzdrowisko, które swą sławę zawdzięcza mineralnym źródłom. Tutejsze kąpielisko mineralne to najważniejsza atrakcja dla kuracjuszy oraz dla turystów, jednak i inne obiekty zasługują tu na uwagę. Liptowski Jan może się przecież pochwalić ciekawą architekturą. Wyróżnia się tu jeden z ciekawszych zabytków architektury sakralnej, z którego Słowacja może być niezwykle dumna. To gotycki kościół św. Jana Chrzciciela, który może się pochwalić pamiątkami pochodzącymi jeszcze z okresu romańskiego. Mimo przebudowy kościoła w stylu barokowym, można tu np. zobaczyć romańskie okienka, które przyciągają uwagę miłośników średniowiecznej sztuki. Liptowski Jan to również wiele pięknych dworków. W pobliżu centrum tego uzdrowiska jest ich blisko 20, a każdy z nich ma wyjątkowy charakter i ogromną wartość historyczną.

Liptowski Jan – niesamowite wędrówki po górach

Liptowski Jan przyciąga też piękną okolicą, dzięki czemu kurort doskonale sprawdza się jako punkt wypadowy dla niejednej wycieczki. Dzięki licznym kwaterom prywatnym oraz pensjonatom w uzdrowisku zatrzymują się nie tylko miłośnicy basenów, alei ci, dla których ważniejszą atrakcją są wędrówki po pobliskich górach. Dla nich najbardziej atrakcyjnym celem wycieczki jest Dolina Jańska – miejsce znane z wyjątkowej malowniczości, które warto odwiedzić. Popularna jest również Dolina Demianowska, uznawana za najpiękniejsza dolinę w Niżnych Tatrach. Na jej terenie znajdują się najpiękniejsze jaskinie, jakimi może się pochwalić Słowacja. Demianowska Jaskinia Wolności oraz Demianowska Jaskinia Lodowa to atrakcje turystyczne, których w czasie wycieczki w rejonie Liptowskiego Jana pominąć nie można. Ich szata naciekowa zachwyca, a przyrodniczej wartości owych jaskiń nie można nie docenić. Są to obiekty wyjątkowe, znane już w całej Europie.