-1 Warszawa
e-tour.pl > Aktualności > TOP 5: co warto zobaczyć na Maderze?

TOP 5: co warto zobaczyć na Maderze?

9 miesięcy ago
redakcja serwisu
73

Madera kusi pięknymi zakątkami, wspaniałym klimatem oraz atrakcjami, dzięki którym wycieczki po jej terenie będą dla nas wspaniałą przygodą – bez względu na porę roku. Jakie atrakcje zasługują na szczególne wyróżnienie? Na jakich miejscach koncentrują się biura podróży tj. ITAKA, które od lat zajmują się organizacją wypoczynku na Maderze?

TOP 5: Pico do Arieiro

Madera jest wspaniałą wyspą, a wczasy na jej terenie mogą okazać się idealną propozycją dla miłośników aktywnego wypoczynku. Nie brak tu pięknych gór, po których można wędrować godzinami, ciesząc się kontaktem z przyrodą i pięknymi widokami. Jednym z tych szczytów, które z pewnością zasługują na większą uwagę z naszej strony, jest Pico do Arieiro. Szczyt ten jest jednym z najlepszych punktów widokowych na wyspie, a wizyta na jego zboczach na długo zapisze się w pamięci każdego z nas.

TOP 4: Dolina Zakonnic

Dolina Zakonnic, którą prowadzi jedna z najciekawszych tras samochodowych po wyspie, może okazać się wyjątkowym miejscem dla miłośników mocnych wrażeń. Ostre zakręty, piękne widoki, tunele i wspaniałe punkty widokowe – oto powody, dla których warto wybrać się na wycieczkę po Dolinie Zakonnic.

TOP 3: Santana

Santana jest jedną z najciekawszych miejscowości, jakimi może nas oczarować Madera. Piękna okolica i ciekawa zabudowa sprawiają, iż każdy z nas spędzi tu wolny czas w przyjemny sposób. Dumą tej miejscowości są typowe dla Madery domy, z charakterystycznymi dachami pokrytymi strzechą. Mają one wiele uroku, a spacer w ich otoczeniu każdemu z nas sprawi wiele radości. Te wiejskie chaty, służące miejscowym rolnikom, są wspaniałymi zabytkami, a wnętrza niektórych z nich są udostępniane turystom.


TOP 2: Funchal

Funchal, stolica Madery, z pewnością zasługuje na większe zainteresowanie ze strony turystów. Zachwyca tu wzgórze Monte, świetnie sprawdzające się jako punkt widokowy, sporym powodzeniem cieszy się też miejscowy targ rybny. Ciekawym sposobem na spędzenie wolnego czasu w wyspiarskiej stolicy będą też spacery po Starym Mieście, znanym z ciekawej zabudowy i wąskich uliczek. Warto też odwiedzić Fort São Tiago – cenny zabytek z XVII wieku, obecnie służący jako Muzeum Sztuki Współczesnej.

TOP 1: Cabo Girão

Cabo Girão to potężny klif, któremu turyści spędzający wczasy na Maderze bardzo chętnie poświęcają swój czas. Na turystów czeka tu specjalny taras widokowy ze szklaną podłogą, zawieszony około 600 metrów nad ziemią. Taka atrakcja może oczarować każdego, a z pewnością dostarczy mu sporo emocji. Piękna okolica sprawia, że pobyt na Cabo Girão będzie wspaniałą przygodą dla każdego miłośnika mocnych wrażeń.

Madera to wyjątkowy skrawek ziemi, na terenie którego każdy z nas znajdzie dla siebie coś ciekawego. Tu nuda nikomu nie zagrozi, a piesze wycieczki w pięknej scenerii każdemu z nas dostarczą niezapomnianych wrażeń. Oferty last minute na Maderę z oferty ITAKI można sprawdzić tutaj.