18 Warszawa
e-tour.pl > Aktualności > Wakacje w Grecji – co warto wiedzieć?

Wakacje w Grecji – co warto wiedzieć?

4 lata ago
redakcja
814

Wakacje za granicą to już pewnego rodzaju standard, jeśli chodzi o nasze rodzime warunki. Polacy są mistrzami w znajdowaniu okazji, na których mogą zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy. Podobnie jest z zagranicznymi wyjazdami – im taniej tym lepiej. Jednak tanie wakacje w Grecji czy Hiszpanii nie zawsze muszą być równoznaczne z niesmacznym jedzeniem czy brudnym pokojem hotelowym. Wiele biur podróży oferuje swoim klientom wakacje last minute. Jakie kierunki brylują w rankingach na najpopularniejsze zagraniczne destynacje? Nie będzie to zaskoczeniem, gdy wymienimy Grecję, Hiszpanię czy Chorwację.

Grecja to niezwykle urokliwe miejsce, niepodobne do żadnego innego kraju w Europie czy na świecie. Wielu turystów z chęcią wraca na greckie wysepki, które potrafią zauroczyć nawet najbardziej wymagających. Co jednak warto wiedzieć przed wylotem do Grecji?

Tanie życie

Biorąc pod uwagę ceny w innych krajach basenu Morza Śródziemnego, koszty życia w Grecji są zdecydowanie najmniejsze, co skłania wielu turystów do przyjazdu na południe Europy. Już za 1-2 euro możemy raczyć się wyjątkowym winem prosto z winogron dojrzewających w greckim słońcu. Za kilka euro możemy również kupić słoik pełen aromatycznych oliwek, które smakują jak żadne inne.

Jedzenie

Kontynuując temat jedzenia, kuchnia grecka jest bardzo charakterystyczna. Nie oznacza to jednak, że trzeba być wyjątkowym smakoszem, aby docenić walory smakowe greckich potraw czy przysmaków. Nie jest tajemnicą, że grecka kuchnia jest bardzo zdrowa i sprzyja redukcji złego cholesterolu. Wpływają na to zdrowe tłuszcze zawarte w rybach i owocach morza, które są nieodłącznym elementem menu w każdej greckiej restauracji. Grecy nie żałują również oliwy z oliwek czy też samych oliwek, które są nieporównywalnie bardziej smaczne niż te, które możemy znaleźć na półkach w supermarkecie. Greckie tzatziki czy baranina to flagowe potrawy, bez których Grecy nie wyobrażają sobie życia.

Grecka gościnność

Mieszkańcy Grecji, podobnie jak inni Europejczycy z południa posiadają niezwykle przyjazne usposobienie. Nieważne czy zabłądziliśmy czy potrzebujemy noclegu – Grek pomoże nam w każdej sytuacji. W razie potrzeby podzieli się nawet ostatnią oliwką. Grecy przywiązują również wagę do tempa życia. Nie jest tajemnicą, że Grecy to jedni z najbardziej „wyluzowanych” narodów w Europie – każdy, szanujący się Grek w porze obiadowej zamyka swój sklep czy restaurację i udaje się na zasłużony odpoczynek.

Kolebka cywilizacji

Z lekcji historii na pewno pamiętamy, że starożytna Grecja to kolebka europejskiej cywilizacji. Dzięki dobrze zachowanym zabytkom możemy poczuć się jak ludzie żyjący przed kilkoma tysiącami lat, którzy wpłynęli na bieg historii. W Atenach znajdziemy Akropol i Partenon, na Krecie pałac w Knossos czy Meteory w środkowej części kraju.

Grecja – wakacje last minute

Aby nie przepłacić, warto polować na tanie wakacje w Grecji. Wczasy last minute w Grecji (https://www.traveligo.pl/last-minute/grecja) to okazja, żeby zobaczyć przepiękne plaże oraz zabytki w atrakcyjnej cenie. Oferty last minute to oszczędność do nawet kilku tysięcy złotych, dlatego warto poświęcić nieco więcej czasu i znaleźć dogodną dla nas wycieczkę.

Szukasz wakacji last minute? Odwiedź: https://www.traveligo.pl/last-minute/