24 Warszawa

Weekendowa turystyka

6 lat ago
redakcja
1104

Ostatnimi czasy bardzo popularne stają się weekendowe wypady do jakichś zagranicznych miast. Na topie (dla Polaków) są oczywiście europejskie stolice. Nie trzeba brać urlopów, a dwa czy trzy dni spokojnie wystarczają, by je zwiedzić. Może nie poznamy dogłębnie ich klimatu, ale zobaczymy najważniejsze miejsca i zabytki, „liźniemy” tamtejszej kultury, osłuchamy się obcego języka i bogatsi o nowe doświadczenia, zapełnioną kartę w aparacie i przygody wrócimy do domu, by móc przypiąć kolejną pinezkę (oznaczającą miejsce pobytu) na mapie.

Taki wyjazd naprawdę nie jest drogi (a wiadomo, że kwestie finansowe są ważne w podróży), jeśli się do niego odpowiednio przygotuje. Znajdzie się tanie bilety, skromny hotel, przewodnik wypożyczy się z biblioteki, zrezygnuje się z komunikacji miejskiej, by na własnych nogach przemierzać miasto (tym sposobem również więcej się zobaczy), a posiłki ograniczy się do prowiantu przywiezionego z Polski (dobry sposób na odchudzanie!).

Na taki wyjazd nie trzeba zabierać wielu rzeczy

Na taki wyjazd nie trzeba zabierać wielu rzeczy – odpada więc długoterminowe pakowanie i rozmyślanie „czy to się przyda? Przecież będziemy tam dwa tygodnie?”. Nie! Tu wystarczy zerknąć na pogodę na parę dni przed wyjazdem (bo wtedy już istnieje szansa, że się sprawdzi) i wrzucić do podręcznego plecaka kilka ubrań. Oczywiście, trzeba też dołożyć dokumenty, pieniądze, mapę i coś do jedzenia. Nie zapomnieć o ładowarce do telefonu! Tak przygotowani możemy pojechać w dwa dni zwiedzić jakieś miasto, oderwać się od codzienności. Ponieważ mamy ograniczony czas, warto wcześniej opracować plan zwiedzania, żeby później nie błądzić i nie marnować czasu na zbędną organizację wycieczki.