18 Warszawa

Własna bezludna wyspa to nawet realny pomysł

5 lat ago
redakcja
522

Każdemu z nas trafne przewidzenie czegokolwiek, nawet tyczącego się nieodległej przyszłości, z pewnością wyda się niełatwym zadaniem. Niemniej, sama obserwacja teraźniejszości może dostarczyć nam wielu wskazówek co do tego, jak pewne rzeczy mogą kiedyś wyglądać.

Jeżeli będziemy potrafili uważnie obserwować i właściwe interpretować to, co zaobserwujemy, nasze wnioski mogą być bardzo trafne. Jedną z takich prognoz odnoszących się do czasów, które dopiero nadejdą, jest masowa budowa sztucznych wysp ze wszystkimi swoimi konsekwencjami. Przewiduje się tę sytuację już od pewnego czasu, nieodmiennie budząc sprzeciw w części społeczeństwa. Kiedy to nastąpi, niewątpliwie odmieni problemy z przeludnieniem, co w pewnych obszarach będzie oznaczało dość poważne zmiany. Może właśnie z tego powodu wielu ludzi nadal nie może w to uwierzyć. Zwyczajnie nie wyobrażają sobie życia bez stałego lądu tak jak to było do tej pory.

Można jednak wysnuć wniosek na podstawie obserwowania naszych zachowań

Można jednak wysnuć wniosek na podstawie obserwowania naszych zachowań i wyborów w ostatnim czasie, że masowa budowa sztucznych wysp to zjawisko tyleż oczywiste, co nieuchronne. Przecież już teraz wiadomo, że ludzie dość często wolą coś takiego jak masowa budowa sztucznych wysp zamiast skorzystać z tradycyjnych rozwiązań. Możemy więc być pewni, że cały ten proces przemian, skoro już ruszył, będzie bardzo niełatwy, jeśli nie niemożliwy do zatrzymania. Będzie coraz bardziej eskalować, aż w końcu masowa budowa sztucznych wysp stanie się faktem, ponieważ dla ludzi właśnie to rozwiązanie stanie się najbardziej przyszłościowe i nic tego nie zmieni. Wobec tego, choćby zwolennicy starego porządku nie wiadomo jak starali się temu zapobiec, nie zdołają powstrzymać tych zmian.