-2 Warszawa
e-tour.pl > Aktualności > Wybieramy hotel za granicą. Na co zwrócić uwagę?

Wybieramy hotel za granicą. Na co zwrócić uwagę?

3 lata ago
redakcja serwisu
340

Planując każdy zagraniczny wyjazd, powinniśmy się do niego dobrze przygotować. Bez względu na to, czy jedziemy służbowo, czy wybieramy się na wakacje. Przeanalizowanie oferty hotelowej pod kątem naszych preferencji pomoże nam uniknąć niepotrzebnych rozczarowań. Wcześniejszy rekonesans oczywiście nie zapewni stuprocentowej gwarancji – życie potrafi zaskoczyć nawet co do oczywistych kwestii. Ale z pewnością pozwoli ograniczyć ryzyko zawodu oraz zoptymalizować pobyt w wybranym przez nas hotelu.

Mądry Polak przed szkodą, czyli jak wybierać z głową?

Paradoksalnie, poświęcenie większej ilości czasu przed wyjazdem na wybór hotelu prawdopodobnie pozwoli zaoszczędzić go w trakcie samego pobytu. Problemy, jakie mogą czekać nas na miejscu – po szybkim, nie do końca przemyślanym zdecydowaniu się na zakwaterowanie bardziej metodą „na chybił trafił” – potrafią bowiem ciągnąć się nawet do ostatnich dni naszej służbowej czy wakacyjnej podróży. Wnętrza hotelu nieadekwatne do katalogowej oferty, menu jak z koszmaru, stan czystości, który pozostawia wiele do życzenia, obsługa na niskim poziomie to tylko niektóre, możliwe, ponure scenariusze. Wyczekiwane, wymarzone przez nas wakacje na pewno nie powinny tak wyglądać. W podróży służbowej tym bardziej nie będzie czasu na egzekwowanie jakości usług hotelowych. Niezależnie od tego, czy jedziemy sami, czy z biurem podróży, każdą informację na temat wybranej przez nas oferty można sprawdzić. Naprawdę lepiej zrobić to wcześniej i zaoszczędzić sobie niepotrzebnego stresu, zwłaszcza, że zwykle jeszcze przed wyjazdem da się znaleźć rozwiązanie na niejeden problem – więcej o sposobach radzenia sobie z trudnymi sytuacjami podczas wyjazdu znajdziesz na portalu CzikCzik.com.

Sprawdzone sposoby na wybór hotelu

Jest kilka sposobów na to, żeby się dobrze przygotować przed podróżą. Po pierwsze, nawet jeśli katalog ofert zachwyca swoją atrakcyjnością, a wypatrzony hotel zebrał mnóstwo pozytywnych opinii – zróbmy krótki rekonesans na własną rękę. Zwróćmy uwagę na oceny dotyczące rozważanego przez nas miejsca zakwaterowania, zaczynając od tych najgorszych. Jeśli one nie będą wzbudzać uzasadnionych wątpliwości i obaw, to nie jest źle. Czasem goście hotelowi również przesadzają, narzekając np. na wystrój pokoju czy dużą odległość do morza – zresztą bywają to kwestie, które sami wcześniej pominęli, zlekceważyli. Pamiętajmy też, że każdy ma inne preferencje i to, co dla kogoś może stanowić problem, dla drugiej osoby – absolutnie nie musi. Sprawdzajmy jednak ofertę hotelową pod kątem tego, na czym zależy nam najbardziej. Jeśli to plaża jest naszym priorytetem, nie decydujmy się na miejsce, z którego bus będzie nas wiózł na nią pół godziny. Jeśli zależy nam na smacznym jedzeniu, sprawdźmy opinie innych gości odnośnie dostępnych w hotelu usług gastronomicznych. Dobrym pomysłem jest też przejrzenie lokalizacji za pomocą rozwiązania Street View. Dzięki niemu możemy z dużą dokładnością zweryfikować wszystkie informacje, dotyczące położenia, obecności parkingu, położenia sklepów itp. Oprócz podstawowych spraw, takich jak wyżej wymienione, warto rozeznać się też w innych, dostępnych usługach, oferowanych przez dany obiekt. Jeśli np. podróżujemy z dziećmi, sprawdźmy możliwość zostawienia ich pod fachową opieką i czy jest dla nich przygotowany interesujący, bezpieczny program animacyjny.

Wakacje to idealny czas na zadbanie o siebie

Urlop sprzyja zarówno błogiemu lenistwu, jak i ulubionym aktywnościom, takim jak sport, turystyka czy dbanie o urodę. Przeglądając oferty hoteli, warto również sprawdzić je pod kątem rozwiązań związanych z preferowanymi sposobami na spędzanie czasu. Dowiedzmy się, czy dany obiekt zakwaterowania posiada w swojej ofercie np. kompleks basenów, siłownię, klub bilardowy, zabiegi SPA, usługi fryzjerskie bądź dobry gabinet kosmetyczny. W trakcie urlopu dobrze jest mieć pewność, że w razie potrzeby zaopiekują się nami profesjonaliści. Może teraz właśnie znajdzie się czas na różnego rodzaju masaże albo potrzeba stosownej pielęgnacji? Nasza skóra, podobnie jak my sami, też potrzebuje odpoczynku i regeneracji – zwłaszcza w odmiennych warunkach klimatycznych. Dlatego warto poświęcić jej trochę czasu. Zadbani i zrelaksowani będziemy czerpać jeszcze większą radość z wyjazdu. Najpewniej nie pogardzimy też wtedy dobrą muzyką czy drinkiem. Zatem sprawdzenie dostępności oferty rozrywkowej dla dorosłych również może okazać się istotne.

Myślisz z troską o swoim zdrowiu i wyglądzie? Ten tekst Cię zaciekawi: Zabierz swoje piękno na wakacje, czyli jak bezpiecznie zadbać o urodę latem? 

Niezależnie od tego, na czym nam zależy, dobre przygotowanie do wyjazdu to podstawa. Nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę i poświęćmy na to trochę czasu przed podróżą – tak, żeby nas w pełni usatysfakcjonowała. W myśl powiedzenia „przezorny zawsze ubezpieczony”, dobry hotel to taki, który odpowiada naszym indywidualnym oczekiwaniom. A przecież nikt nie zna nas i naszych potrzeb lepiej, niż my sami.