-1 Warszawa
e-tour.pl > Aktualności > Mieszkania pod wynajem w Krakowie – dobra inwestycja

Mieszkania pod wynajem w Krakowie – dobra inwestycja

3 lata ago
redakcja serwisu
329

Dlaczego wynajem mieszkania w Krakowie to dobra inwestycja? Nieruchomości to miejsce lokowania pieniędzy. Ich zakup można finansować kredytem hipotecznym, który stanowi obecnie najtańszą formę pożyczki dostępną na rynku, a osobom nieprowadzącym działalności gospodarczej przysługuje niższa stawka podatkowa (tzw. ryczałt).

Wynajem to źródło dochodu pasywnego

Zakup mieszkania, a następnie jego wynajmowanie jest dobrym źródłem pozyskiwania dochodu pasywnego, czyli takiego, który generuje się bez stałego nakładu pracy własnej. Najbardziej korzystny będzie w tym wypadku wynajem długoterminowy, ponieważ cały wysiłek włożony w uzyskanie dochodu ograniczy się do znalezienia intratnych najemców.

Wbrew pozorom, w celu zakupu mieszkania pod wynajem nie trzeba posiadać kilkuset tysięcy złotych, czasem wystarczy zaledwie 20 000 zł. Z takim wkładem własnym, który zazwyczaj musi stanowić 10% wartości, można skorzystać z mechanizmu dźwigni kredytowej. Bank udziela nam kredytu na zakup mieszkania, które musimy przeznaczyć pod wynajem, a wtedy co miesiąc nasi najemcy spłacają naszą ratę kredytu, a pozostała część pieniędzy stanowi nasz przychód.

Dlaczego Kraków?

Kraków to przede wszystkim miasto studenckie co wiąże się z dużym przepływem ludzi – potencjalnych najemców. Nie będzie więc problemem znalezienie osoby lub osób, które będą w potrzebie wynajmu mieszkania. Kraków to także miasto nasycone obiektami kultury i sztuki, które wyróżnia je na mapie atrakcyjnych miejsc w Polsce.

Krakowska strefa ekonomiczna rozwija się bardzo prężnie. Oznacza to, że miasto zasiedlają nie tylko studenci, ale i pracownicy dużych firm. Ci zaś chcą mieszkać komfortowo, w mieszkaniach o wysokim standardzie i mogą sobie na to pozwolić. Zakup mieszkania w pobliżu siedzib dużych korporacji podwyższa szanse na znalezienie najemców konkretnego typu.

Lokalizacja kluczem do sukcesu

Jak już wspomniano Kraków to miasto przyciągające ludzi o różnym profilu i przekroju. Jeśli pragniemy ukierunkować w jakiś sposób naszą inwestycje w zakup mieszkania, to możemy to zrobić właśnie na podstawie doboru jego położenia w mieście, co naturalną koleją rzeczy spowoduje nakierowanie na konkretną grupę potencjalnych lokatorów. Szeroka baza mieszkań, znajduje się na stronie https://www.superkrak.com.pl.