13 Warszawa
e-tour.pl > Aktualności > Poprawa sylwetki i pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej – kilka słów o metamorfozach

Poprawa sylwetki i pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej – kilka słów o metamorfozach

3 lata ago
redakcja serwisu
299

Budowa sportowej sylwetki, zrzucenie zbędnych kilogramów, wytrenowanie widocznego sześciopaku… to tylko kilka najpopularniejszych celów, stawianych przez osoby zaczynające swoją przygodę z siłownią. Z całą pewnością, te zadania nie należą do niemożliwych, niemniej jednak w żadnym wypadku nie są łatwe. W tym miejscu, z pomocą chętnie przychodzą trenerzy personalni, których zadaniem jest poprowadzenie swoich podopiecznych przez proces metamorfozy.

Skuteczne metamorfozy ciał są niezależnie od płci i wieku

Cechą, która odróżnia dobrego trenera personalnego od przeciętnego, jest umiejętność dostosowania planu treningowego oraz planu dietetycznego do każdego podopiecznego osobna. Wymówka, jaka często jest powtarzana przez wiele osób, którym nie udało się zmienić swojej sylwetki to fakt, że są one starsze niż przeciętny klient siłowni. Niestety dla nich, takie podejście nie ma wiele wspólnego z prawdą. Należy podkreślić, iż fakt wieku odgrywa istotną rolę w redukcji tkanki tłuszczowej lub budowaniu tkanki mięśniowej. Jednakże, uwzględniając te czynniki, skuteczna metamorfoza jest jak najbardziej możliwa. Pod żadnym względem wiek nie ogranicza możliwości zmiany swojego ciała.

Nieoceniona pomoc trenera personalnego

W przypadku kiedy potencjalny podopieczny jest na przykład starszą osobą lub cierpi z powodu przewlekłych chorób, wybór odpowiedniego trenera personalnego jest jeszcze ważniejszy, niż w przypadku zdrowych klientów. Wszak prawdą jest, że dobry trener jest w stanie poprowadzić każdego podopiecznego i pomóc mu w skutecznej transformacji swojego ciała. Wspaniałe metamorfozy są dla wielu skutecznym źródłem motywacji. Ponadto, często pokazują one ogrom pracy zarówno podopiecznego, jak i trenera. Na przykład, Paweł Głuchowski https://www.pawelgluchowski.pl/metamorfozy dowodzi, że nie ma dla niego żadnych przeszkód z dostosowaniu planów metamorfozy do płci czy wieku. Być prowadzonym przez tak doświadczonego oraz mądrego trenera to bezcenna pomoc — gwarantująca skuteczną metamorfozę ciała.