14 Warszawa
e-tour.pl > Aktualności > Pożyczka na wakacje – sposób na wymarzony urlop

Pożyczka na wakacje – sposób na wymarzony urlop

2 lata ago
redakcja serwisu
206

Łatwość w podróżowaniu sprawia, że aby móc skorzystać z urlopu za granicą, nie trzeba czekać do wakacji. Wiele destynacji cieszy się ogromną popularnością właśnie w miesiącach zimowych czy jesiennych. Niestety, wyjazd za granicę, nierzadko z całą rodziną, wiąże się z dość dużymi kosztami, na które nie każdy może sobie zawsze pozwolić. Wiele osób obawia się, że w ten sposób nadszarpną swój domowy budżet i będą mieć problemy z uregulowaniem innych należności. W takiej sytuacji warto skorzystać z atrakcyjnej oferty, jaką jest pożyczka na wakacje.

Kredyt czy pożyczka na wakacje?

Planując swój urlop możemy zastanowić się, jaki rodzaj wsparcia finansowego będzie dla nas lepszym rozwiązaniem – kredyt czy pożyczka na wakacje? Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, dobrze jest ustalić, jaka będzie nasza destynacja oraz jakie koszty będą się z nią wiązać. Wiele osób z góry zakłada, że wyjazd w góry lub nad polskie morze będzie o wiele tańszy i przez to bardziej opłacalny niż za granicę. Nie jest to jednak reguła, gdyż obecnie wiele biur podróży posiada bardzo korzystne oferty wakacji w różnych krajach, dlatego też przed podjęciem decyzji dobrze jest porównać potencjalne koszty, jak ceny biletów czy koszty zakwaterowania. Warto również pamiętać, że wyjeżdżając na wczasy w sezonie, będziemy musieli liczyć się z wyższymi kosztami.

Kiedy już ustaliliśmy potencjalne koszty wakacji, kolejnym krokiem jest rodzaj wsparcia finansowego, jakim może być kredyt w banku lub pożyczka pozabankowa. Rozważając wybór kredytu bankowego, warto pamiętać, że proces wnioskowania będzie o wiele dłuższy. Co więcej, przed udzieleniem nam kredytu bank dokładnie przyjrzy się naszej historii kredytowej i jeśli jest ona niekorzystna, może odmówić nam udzielenia kredytu.

Pożyczka na wakacje – co warto wiedzieć

W sytuacji gdy bank odmówi nam udzielenia kredytu lub gdy proces wnioskowania będzie trwał zbyt długo, rozwiązaniem, na które warto w tej sytuacji zwrócić uwagę, jest pożyczka na wakacje. W porównaniu z kredytem bankowym otrzymanie jej jest znacznie prostsze. Aby móc skorzystać z pożyczki pozabankowej, należy być pełnoletnim obywatelem Polski, posiadać stały adres zameldowania na terenie kraju, a także ważny dowód osobisty. Jeśli chcemy skorzystać z pożyczki online, niezbędny będzie do tego numer konta bankowego. Jeśli go nie posiadamy, będziemy musieli udać się do placówki osobiście.

Oczywiście przed podpisaniem umowy z pożyczkodawcą powinniśmy dokładnie zapoznać się z jej treścią. Więcej informacji na ten temat znajduje się pod adresem: http://loando.pl/wpis/umowa-pozyczkowa-zawierac.

Pożyczka na wakacje – podsumowanie

Pożyczka na wakacje do bardzo wygodne rozwiązanie dla osób, które chciałyby wyjechać na wymarzony urlop z całą rodziną, ale ze względów finansowych nie jest to dla nich możliwe. Aby jednak pożyczka na wakacje rzeczywiście okazała się dla nas korzystna, należy przede wszystkim porównać dostępne na rynku oferty (np. za pomocą porównywarki internetowej) i dokładnie sprawdzić wiarygodność potencjalnego pożyczkodawcy.