22 Warszawa

Spanie na ziemi niezbyt zdrowe, ale ciekawe

6 lat ago
redakcja
834

W większości udało nam się już pogodzić z faktem, ze świat, w którym żyjemy, jest taki, a nie inny. Jesteśmy już do tego stopnia przyzwyczajeni do tego, według jakich praw i zasad on działa, że nie potrafimy sobie wyobrazić, że mógłby być inny. Jak się jednak okazuje, niejednokrotnie znajdowaliśmy się blisko zmian, które mogłyby zaważyć na kształcie naszego obecnego życia.

Przykładem tutaj może być powszechne uczenie survivalu, który to projekt swego czasu mógłby być dość bliski zrealizowania. Gdyby tylko te plany doszły do skutku, niewątpliwie dla naszej wiedzy o przetrwaniu okazałoby się to wielką szansą. Stałoby się tak, o ile te śmiałe plany i zamierzenia udałoby się jednak w pełni zrealizować. Poza tym, dzięki temu więcej nie martwilibyśmy się klęskami, ponieważ zwyczajnie nie byłoby już takiej potrzeby.

Z pewnością dla wielu osób byłaby to o wiele korzystniejsza sytuacja

Z pewnością dla wielu osób byłaby to o wiele korzystniejsza sytuacja niż to, co mamy obecnie. Możemy wciąż od nowa się zastanawiać, jak byłoby korzystnie, gdyby powszechne uczenie survivalu udało się zrealizować. I, niestety, musimy ograniczyć się do tego, gdyż nie mamy możliwości doświadczyć tego w inny sposób. I chociaż wydaje nam się to trudne do przełknięcia, tak to właśnie wygląda: pomimo korzyści, jakie zapewniał, powszechne uczenie survivalu nie doczekało się finalizacji projektu. Nie doszło do tego przez to, że nie widziano takiej potrzeby, co jest kolejnym smutnym dowodem na to, że nasze zamierzenia często brutalnie napotykają twardą rzeczywistość. Tym sposobem, na dzień dzisiejszy powszechne uczenie survivalu jest jedynie niezrealizowanym planem.