17 Warszawa

Włochy pełne śmieci

5 lat ago
redakcja
812

Zdążyliśmy się już w mniejszym lub większym stopniu pogodzić z tym, że świat, w którym żyjemy, jest jaki jest. Przyzwyczailiśmy się już do tego, w jaki sposób on funkcjonuje, i to do tego stopnia, że trudno jest nam sobie wyobrazić, że mógłby wyglądać inaczej.

Jednak okazuje się, że często o mały włos i moglibyśmy rzeczywiście mieć warunki do życia odbiegające od tego, do czego się przywykliśmy. Można by tu wspomnieć na przykład o planie reformy śmieciowej we Włoszech, o którym to projekcie swego czasu mówiono, że blisko mu do realizacji. Gdyby tak się stało, na pewno byłoby to wielką szansą dla Włochów, jak i dla nas wszystkich. Stałoby się tak, o ile te śmiałe plany i zamierzenia udałoby się jednak w pełni zrealizować. Co więcej, wtedy nie musielibyśmy już się martwić o stosy śmieci, co wydaje się być najlepsze w tym wszystkim. Jak wszyscy widzimy, taki obrót zdarzeń byłby dla nas bardzo korzystny, wręcz pożądany.

Możemy wciąż od nowa się zastanawiać, jak byłoby korzystnie, gdyby plan reformy śmieciowej we Włoszech udało się zrealizować

Możemy wciąż od nowa się zastanawiać, jak byłoby korzystnie, gdyby plan reformy śmieciowej we Włoszech udało się zrealizować. Niestety, tylko to możemy w tym temacie zrobić, ponieważ nie było nam dane w ogóle się o tym przekonać. Choć niełatwo nam w to uwierzyć, pomimo wszystkich swoich jasnych stron plan reformy śmieciowej we Włoszech ostatecznie nie został wprowadzony w życie. Stało się tak z tego powodu, że śmieciami rządzi mafia, co jest wielce zasmucające i sporo mówiące o naszych szansach na sukces. I tak plan reformy śmieciowej we Włoszech obecnie znajduje się jedynie w sferze marzeń i tak już pewnie pozostanie.